facebook
Ziemia egiptu bikor, odżywka do rzęs revitalash przedłużanie rzęs, Oleśnica Napisz do nas Nowość - fotoodmładzanie, liposukcja kawitacyjna, laseroterapia
Laseroterapia, depilacja laserowa epilacja, usuwanie przebarwień
cennik zabiegów
galeria zabiegów kosmetycznych
Salon kosmetyczny Oleśnica

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to wspaniały sposób na zadbane i eleganckie dłonie. Odpowiednio zrobione paznokcie żelowe nie wpływają, w żaden negatywny sposób, na stan naszego zdrowia, nie wywołują chorób. Mimo tego, istnieją pewne przeciwwskazania medyczne.


Przedłużanie paznokci żelowych

Zalety

Jedną z największych zalet, przedłużanych paznokci żelowych, jest ich estetyczny wygląd. Zawsze mają one odpowiedni kształt, długość oraz kolor. Są wytrzymałe, a dobry efekt trwa przez długi czas. Ich uzupełnianie nie jest uciążliwe. Odrosty uzupełniamy co 4-5 tygodni w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Paznokcie żelowe są dużo zdrowsze dla naszego organizmu niż akrylowe. Skład żelu UV jest delikatniejszy i w związku z tym nie wchodzi agresywnie w reakcje z naszym organizmem. Mogą je nosić nawet kobiety w ciąży, co nie jest wskazane przy paznokciach akrylowych. Ponadto, paznokcie żelowe dłużej niż akryle, utrzymują kolor i blask.

Dbanie o paznokcie żelowe

Oto kilka podstawowych informacji i wskazó;wek, jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy podczas codziennych czynności, jak na przykład zmywanie naczyń, zakładaj rękawiczki. Paznokcie łatwo wchłaniają wodę i pęcznieją. Woda wypłukuje z nich keratynę, a paznokcie się kruszą. Dlatego ograniczaj kontakt z wodą na tyle ile się da. Jeśli masz naturalne paznokcie, stosuj odżywki i preparaty do paznokci, na przykład:

  • Odżywka z witaminami
  • Odżywka wapniowa
  • Odżywka utwardzająca
  • Odżywka w lakierze z keratyną
  • Odżywka wzmacniająca płytkę paznokcia


Zawsze stosuj kremy ochronne, zarówno rano i wieczorem. Po każdym myciu rąk, dobrze jest wklepać w nie krem. Dzięki temu paznokcie i dłonie będą odpowiednio natłuszczone. Unikaj również suszarek do rąk. Wysuszają one ręce i paznokcie. Jeśli malujesz, zarówno paznokcie naturalne, jak i tipsy zawsze używaj bazę pod lakier. Dzięki temu lakier łatwiej się zmyje podczas jego usuwania. Warto też poczekać, aż wyschnie pierwsza warstwa lakieru, zanim nałożymy drugą. Inaczej lakier może się źle nakładać i powstaną bąbelki. Sprawdź, czy lakier nie zawiera formaldehydu albo toluenu, gdyż są one bardzo szkodliwe. Pamiętaj, zmywaj lakier z żelowych i naturalnych paznokci zmywaczem bezacetonowym. Nigdy nie zmywaj lakieru z paznokci żelowych zmywaczem z acetonem. Zniszczy on lub rozpuści masę żelową.
Dobrze jest kilka razy w tygodniu wcierać w tipsy oliwkę do paznokci. Dzięki temu będą bardziej sprężyste i nie będą się łamać. Doskonałe rezultaty przynosi również namaczanie paznokci w ciepłej (podgrzanej do 38 stopni) oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Paznokcie moczymy przez 20-30 minut.

Witaminowa porcja regeneracyjna

Zniszczone żelem paznokcie, potrzebują czterech miesięcy na pełną regenerację. Aby ją wspomóc, stosuj bogatą dietę, wcieraj w płytkę odżywki i preparaty do paznokci oraz dostarczaj organizmowi suplementy witamin bogate w cynk, żelazo, magnez a także biotynę. Dobrze sprawdza się również witamina A+E w kapsułkach. Wyciskamy z nich olejek i smarujemy skórki. Zabieg ten powinno się stosować wieczorem.Dieta wspomaga utrzymanie zdrowych paznokci

Dbając o nasze paznokcie, nie zapominajmy o odpowiedniej diecie. Jedzmy produkty zawierające żelazo (natka pietruszki, szpinak, nasiona roślin strączkowych), białko (białko jajka, mleko, ser, ryż), wapń (żółtko jaja, nabiał), krzem (świeże warzywa i owoce oraz rośliny lecznicze), magnez (kakao, czekolada gorzka i słodka oraz migdały), cynk (buraki, kapusta oraz kiełki pszenicy). Jeśli nasze skórki brzydko sterczą, powinno się je zmiękczać środkami na bazie witaminy C.Przeciwwskazania

Zabiegowi przedłużania paznokci nie powinny się poddawać osoby zażywające silne leki. Do tych leków, zaliczamy między innymi antybiotyki. Przeciwwskazania dotyczą także osób, które przechodzą leczenie hormonalne czy zażywają leki stosowane w chemioterapii. W takich przypadkach tipsy mogą odpadać, a żel czy też akryl będą odchodzić. Dzieje się tak, gdyż organizm jest osłabiony i odrzuca obce ciała, jakimi są tipsy.

 
 
Salonik Kosmetyczny u Beaty 2011-2018 | eBiu - Web Design
Oferta ::
Galeria ::
Kontakt ::
Cennik ::
Przedłużanie rzęs   Paznokcie żelowe   Makijaż permanentny   Henna   Paznokcie hybrydowe  Przedłużanie paznokci     Liposukcja kawitacyjna   Fale radiowe   Pielęgnacja dłoni   Pielęgnacja stóp   Zabiegi na twarz   Depilacja Facebook
e-mail eBiu - Web Design